Haber

Ekşi Sözlük erişim engeli kalktıktan saatler sonra tekrar kapatıldı

Türkiye’de katılımcı sözlükler arasında en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Ekşi Sözlük’e Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun (BTK) aldığı kararla 21 Şubat’ta erişim engellendi.

ERİŞİM SORUNU 2 MART’TA KALDIRILDI

Ekşi Kelamlık yönetimi 10 gündür kapalı olan sitenin açılması için mahkemeye başvurdu. Ekşi Kelamlık yöneticisi Başak Burut, 2 Mart’ta erişim yasağı kararının kaldırıldığını duyurdu. Purut, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ekşi Sözlük’e erişimin engellenmesi kararı mahkeme tarafından an itibariyle kaldırılmıştır. Geçmiş olsun!” ifadelerini kullandı.

TEKRAR KAPALI

Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nin Ekşi Sözlük’e erişim engelleme kararının kaldırılmasına yönelik yaptığı itirazı inceleyen 5. Sulh Ceza Mahkemesi, itirazı kabul ederek Ekşi Sözlük’e erişimin engellenmesini kesinleştirdi.

NE OLDU?

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Ekşi Sözlük’te atılan manşet ve yorumlar sosyal medyada tartışma yarattı. 21 Şubat 2022’de Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurulu (BTK), ‘kamu sistemini korumak’ gerekçesiyle Ekşi Sözlük’e erişimi engelledi. BTK, erişim engelleme kararında herhangi bir rastgele paylaşıma neden olmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu