Haber

MCBÜ 24 Nisan’da yüz yüze eğitime başlıyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde (MCBU) bazı ortak zorunlu ve seçmeli dersler dışında 24 Nisan’da yüz yüze eğitimin başlayacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi’ne ilişkin Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) aldığı karar doğrultusunda MCBÜ Senatosu’nun aldığı kararlar paylaşıldı.

Buna göre bahar yarıyılı ara sınavları online olarak yapılacak ve ara sınavların ders ortalamasına etkisi yüzde 20 ile sınırlı olacak. Üniversitede yüzde yüz eğitim 24 Nisan’da başlayacak ancak Türk Dili, Atatürk Unsurları ve İnkılapları gibi zorunlu dersler ve diğer seçmeli dersler ile pedagojik formasyon seçmeli ders havuzundaki dersler online olarak devam edecek.

Yarıyıl sonunda bütünleme, tek ders, ek sınav, ek ders, tez izleme, yeterlik sınavı ve tez savunma sınavları da yüz yüze yapılacaktır.

Yüz yüze derslerde devam şartı aranmayacaktır. Sunum, ders notları, materyaller derslerin “Ekipleri” tarafından paylaşılacaktır.

Başka bir yükseköğretim kurumunda “özel öğrenci” olarak eğitimlerine devam eden öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu